Site rengi

Tasarım

Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33 °C
Parçalı Bulutlu

Toplantı sohbetinin kopyalanmasını veya iletilmesini kapatmak

Toplantı sohbetinin kopyalanmasını veya iletilmesini kapatmak

Toplantı sohbetinin kopyalanmasını veya iletilmesini kapatmak için yeni bir özellik eklendi. Toplantı düzenleyicisine veri sızıntısı riskini azaltmak için katılımcıların toplantı sohbeti mesajlarındaki kopyalama ve paylaşma özelliklerini devre dışı bırakma seçeneği sunan yeni bir toplantı seçeneğidir. Bu kısıtlama etkinleştirildiğinde, toplantı sohbeti katılımcıları menü seçeneklerini veya klavye kısayollarını kullanarak sohbet mesajlarını kopyalayamayacak veya mesajları Outlook’a iletemeyecek veya paylaşamayacaklardır. Teams yönetim merkezinde, yöneticilerin toplantı seçenekleri sayfasında kullanıcıların bu özelliği görüp göremeyeceğini veya kullanıp kullanamayacağını kontrol etmeleri için yeni bir toplantı İlkesi ayarı da bulunmaktadır. Yöneticiler ayrıca oluşturdukları toplantı şablonlarında bu toplantı seçeneği için varsayılan değeri ayarlayabilirler. Bu toplantı özelliği, bir duyarlılık etiketi ilkesi içinde de yapılandırılabilir: Teams toplantılarında son derece hassas veriler için koruma ile yapılandırın.

Teams Premium lisansına sahip kullanıcılar için, düzenledikleri toplantılar için toplantı seçenekleri sayfasında “Toplantı sohbetini kopyalamayı veya iletmeyi kapat” seçeneği gösterilecektir. Düzenleyici bu ayarı açarsa veya toplantıda bu ayarı açan bir duyarlılık etiketi ya da özel bir toplantı şablonu kullanılıyorsa katılımcıların toplantı sohbetinden sohbet içeriğini kopyalaması kısıtlanır.

Yönetici, belirli kullanıcıların bu seçeneği görmesini istemiyorsa Teams Yönetim Merkezi > Toplantı İlkeleri’ne gidebilir ve bu kullanıcılar için özelliği devre dışı bırakan bir ilke oluşturabilir. Böylece bu kullanıcılar Toplantı Seçenekleri sayfasında bu ayarı göremez. Ancak, kullanıcılar kopyalama engellemeyi zorunlu kılan bir duyarlılık etiketi uygularsa, ilke devre dışı bırakılsa bile bu etiket etkili olmaya devam eder.

Düzenleyicilerin katılımcıların toplantı sohbeti mesajlarını kopyalamasını veya iletmesini kısıtlamasına olanak tanıyan Toplantı İlkesi varsayılan olarak Teams Yönetim Merkezi’ndedir. Bu, “Toplantı sohbetinin kopyalanmasını veya iletilmesini kapat” Toplantı seçeneğinin Teams Premium lisansına sahip kullanıcılar tarafından otomatik olarak kullanılabilmektedir.

Yöneticiler, teams’in yönetim merkezi’nden toplantı düzenleyicilerinin bir toplantı şablonu için toplantı seçenekleri sayfasında bu ayarı kontrol etme erişimine sahip olup olmayacağını kontrol edebilir. Bu toplantı şablonlarındaki “Toplantı sohbetinin kopyalanmasını veya iletilmesini kapat” seçeneğinin yöneticinin bunu nasıl ayarladığına bağlı olarak toplantı düzenleyicileri için gizli veya görünür olabileceği anlamına gelir. Ayrıca toplantı düzenleyicilerine ayarı geçersiz kılmaları için kontrol verebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.