Site rengi

Tasarım

Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30 °C
Açık

Klasik Exchange Online Center ve Yeni EAC (Exchange Admin Center)

Klasik Exchange Online Center ve Yeni EAC (Exchange Admin Center)

Microsoft, Office 365 ürün ailesinin yeni Exchange yönetim merkezini Nisan 2021’ de (EAC) genel kullanıma sunulduğunu duyurmuştu. Yeni EAC, klasik EAC’ den daha hızlı, daha güvenli ve daha akıllı bir modern yönetici deneyimi sunuyor ve yöneticilerin daha verimli çalışmasına yardımcı olduğu konusunda bizleri daha önce bilgilendirdi. Bu sorumluluğu ve daha fazlasını üstlenebilen yeni EAC ile bugün yolculuğunun bir sonraki aşamasında, 1 Eylül 2022’de tamamen kullanımdan kaldırılacak olan klasik EAC’ nin kullanımdan kaldırıldığını Microsoft tarafından tekrar duyuruldu.

 

İlerleyen günlerde aşamalar halinde gerekli taşıma gerçekleştirilecektir. İlk aşama olan, Koruma altındaki özellikleri Microsoft 365 Defender portalına taşıyacak.

 

Taşıma ile ilgili zamanlama detayları aşağıdadır.

15 Ekim 2021 – Koruma ve Gelişmiş Tehdit özellikleri Microsoft 365 Defender

Portalına taşınıyor.

1 Eylül 2022 – Klasik EAC kullanımdan kaldırılacak.

 

İlk aşamada, aşağıdaki özellikler Microsoft 365 Defender portalına taşınacaktır. 15 Ekim 2021’den itibaren kullanıcılar veya Yöneticiler artık bu sayfalara erişemeyecek. Kullanıcı Klasik EAC’ de bu özelliklere tıklarsa, bu özellik sayfalarında, bu özellikler için yeni ana sayfaya bağlantı içeren bir başlık bulunur.

Bu özellikler şunları içerir ;

  1. Güvenli Eklentiler | Safe Plugins
  2. Güvenli Bağlantılar | Secure Connections
  3. Kötü Amaçlı Yazılım Filtresi | Malwere Filter
  4. Bağlantı Filtresi | Connection Filter
  5. İstenmeyen Posta Filtresi | Spam Filter
  6. Giden Spam | Outgoing Spam
  7. Karantina | Quarantine
  8. Eylem Merkezi | Action Center
  9. DKİM | DKIM

 

Yeni EAC’ ye geçiş yapmak için yapılması gerekenler;

Yeni EAC’ye doğrudan https://admin.exchange.microsoft.com adresinden erişebilirsiniz. Klasik EAC’de, sol gezinme panelinde yeni EAC için bildirim ve bağlantıların yanı sıra bir kabul değiştirme düğmesi de bulunuyor. Yeni EAC’ye geçmeyi seçtikten sonra, Microsoft 365 yönetim merkezinden otomatik olarak yeni EAC’ye yönlendirileceksiniz. Yeni EAC’ye İş Ortağı Merkezi Portalından da erişilebilir.

Yukarıda taşınan özellikler ve bu özelliklere erişmek için Microsoft 365 Defender portalını kullanılmaya başlanılması Microsoft tarafından öneriliyor.

 

Klasik EAC Exchange yönetim merkezi

 

Yeni EAC Exchange yönetim merkezi

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.